Liście winorośli - bomba antyoksydantów, która może rosnąć w Twoim ogródku!

Naturalne właściwości przeciwutleniające i zdrowe kwasy tłuszczowe Omega-3

Liście winorośli często kojarzą się z kuchnią śródziemnomorską, ale niewiele z nas zna niesamowite właściwości odżywcze i lecznicze tej rośliny. Winorośl jest jedną z najstarszych roślin uprawnych na świecie, bogatą w witaminy i minerały, więc nie powinno nas dziwić, że używana jest od niepamiętnych czasów do leczenia wielu schorzeń. W medycynie ludowej zyskała popularność jako środek na opuchliznę stóp.

Badania

Badania przeprowadzone przez znany magazyn “Drugs in R&D” w 2004 roku wykazały dużą skuteczność liści winorośli w walce z chorobami krążenia. Pacjenci cierpiący na niewydolność żylną mają problem z przepływem krwi do serca. Krew gromadzi się w okolicy nóg i powoduje puchnięcie stóp. Ta przypadłość często występuje w parze z innymi problemami zdrowotnymi, takimi jak żylaki. Po 6 tygodniach testów z użyciem liści winorośli wykazano znaczną poprawę mikrokrążenia, zmniejszenie obrzęku nóg oraz lepsze dotlenienie organizmu. 

Kwasy Omega-3 pochodzenia roślinnego

Liście winorośli składają się aż w 2% z tłuszczu, co jest bardzo wysokim wskaźnikiem jak na roślinę. Większość z nich to tłuszcze Omega-3. Właśnie dzięki wysokiej zawartości tłuszczów, liście winorośli są uznawane za jedno z najlepszych źródeł kwasów Omega-3 obok nasion chia, lnu i orzechów włoskich.

 

Właściwości przeciwutleniające i antybakteryjne

Badania wykazały, że liście winorośli zawierają wysoki poziom fenoli, flawonoidów i stilbenów, znanych jako silnie przeciwutleniacze (antyoksydanty). Substancje te zapobiegają utlenianiu się komórek i starzeniu się skóry. Mają także właściwości antybakteryjne. Badania wskazują, że liście winorośli działają skutecznie przeciw bakteriom E.coli, Salmonelli i Campylobacter jejuni.

Bogate źródło wapnia i magnezu

Liście winorośli to również wspaniałe źródło wapnia i magnezu, niezbędnych do zdrowego funkcjonowania kości i mięśni.

7 właściwości leczniczych winorośli:

  • niski indeks glikemiczny
  • właściwości przeciwzapalne
  • lepsza przyswajalność witamin
  • wzmocnienie mięśni i kości
  • złagodzenie skutków przewlekłej niewydolności żylnej
  • pozytywny wpływ na pracę serca
  • wzmocnienie zębów

P.S. Jeśli masz problem ze wzdęciami lub opuchlizną, sprawdź nasz niezawodny produkt, który stworzyliśmy na bazie ekstraktu z liści winorośli, aby wykorzystać ich wyjątkowe właściwości.

Tutaj dowiesz się więcej