Top 5 faktów o L-karnitynie

L-karnityna jest jednym z najczęściej kupowanych suplementów diety dla osób aktywnych i czynnie uprawiających sport. Przedstawiamy 5 najważniejszych faktów dotyczących L-karnityny, które są nieznane wielu z nas.

1. L-karnityna nie jest witaminą

Nazwa tej substancji wywodzi się od łacińskiego słowa carnis, czyli „mięso”. Karnityna jest aminokwasem, który występuje w organizmie każdego z nas. Jest ona głównie przechowywana w mięśniach, a produkują ją nerki i wątroba.

Witaminy w przeciwieństwie do aminokwasów muszą być dostarczane wraz z pożywieniem, ponieważ ciało nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować. Pomimo tego, że nasze ciało produkuje karnitynę, naturalna synteza nie pokrywa naszego zapotrzebowania, dlatego powinniśmy ją uzupełniać drogami zewnętrznymi.

2. Niedobór L-karnityny ma poważne skutki.

Karnityna jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie zużywane są one do produkcji energii. Niedobór l-karnityny, spotykany często u wegetarian i wegan, zwiększa ryzyko poważnych chorób takich jak:

  • miażdżyca

  • cukrzyca

  • neuropatia

  • miopatia

  • demencja

  • a także otyłość

3. L- karnityna stosowana doustnie pomoże Ci poprawić wyniki sportowe.

Czynnie uprawiasz sport i zależy Ci na poprawie swoich wyników? Sięgnij po L-karnitynę! Przy aktywności fizycznej ciało zużywa więcej energii. L-karnityna zwiększa wykorzystanie tłuszczu w tym celu, dzięki czemu organizm zostawia w spokoju białka i zapasy glikogenu (cukru, który magazynuje się w wątrobie oraz mięśniach i jest aktywowany w wyjątkowych sytuacjach). Oznacza to, że dzięki l-karnitynie ciało atakuje tłuszcz zamiast zużywać białko, które jest budulcem mięśni. Taka zależność pomaga osiągnąć wyniki w krótszym czasiej i szybciej cieszyć się rezultatami.

4. L-karnityna pomoże schudnąć, ale… tylko osobom aktywnym.

Jeżeli myślisz o zakupie L-karnityny w celu pozbycia się zbędnych kilogramów, zweryfikuj najpierw swoje przyzwyczajenia. Jeżeli jesteś osobą aktywną na co dzień i regularnie uprawiasz sport, L-karnityna jest produktem idealnym dla Ciebie! Jeżeli jednak należysz raczej do domatorów i trenujesz bardzo nieregularnie lub wcale, lepszym wyborem będą suplementy zawierające substancje termogeniczne (takie jak AdipoSlim lub BootBurn Active).

5. Carnipure® jest najczystszą formą l-karnityny dostępnej na rynku.

Popularność suplementacji l-karnityną wzrasta, warto jednak wiedzieć więcej na temat pochodzenia tego składnika. Najwyższej klasy L-karnityna produkowana jest w renomowanym szwajcarskim laboratorium Lonza pod nazwą Carnipure®. Jej działanie jest potwierdzone wieloma badaniami, a firma cieszy się 25-letnim doświadczeniem jako wiodący producenci l-karnityny.

L-karnityna Pure 500 od SlimJOY zawiera właśnie ten składnik. A teraz jest dostępna w super ofercie:

Produkty dla Ciebie

SPALACZ TŁUSZCZU
-67%
Cena promocyjna 79,90 zł Cena regularna 239,70 zł
Zobacz produkt