Podwójne spalanie kalorii

Czasem trudno się zmobilizować do ćwiczeń. To wrażenie kiedy pracy jest coraz więcej, a energii coraz mniej - znamy to. Jeśli ciężko Ci pofatygować się na siłownię - czytaj dalej!

Mamy dla Ciebie super pomysł - spróbuj tych ćwiczeń w domu! Nie tylko spalisz kalorie, wzmocnisz mięśnie i zadbasz o zdrowie, ale dzięki tym ćwiczeniom wspaniale spędzisz też czas z kimś bliskim. Pamiętaj, że nie musi to być mąż czy żona, chłopak czy dziewczyna, możesz złapać znajomych i spróbować tego programu z nimi!

 WAŻNE INFORMACJE

Na początek można wykonać wszystkie ćwiczenia jednokrotnie, jednak po jakimś czasie warto powtórzyć cały zestaw parę razy i z kilku prostych ćwiczeń stworzyć jeden program trwający 30-45 minut. Powtarzając ten zestaw ćwiczeń lub ćwicząc samemu (bez zamiany miejsc z partnerem), należy pamiętać o przerwach na odpoczynek - wystarczy 1-2 minuty.

Nigdy nie pomijaj rozgrzewki przed ćwiczeniami oraz porządnego rozciągania po ćwiczeniach. Dzięki temu trudniej jest o kontuzje i ból następnego dnia. Pamiętaj też o o odpowiedniej ilości wody po, a nawet w trakcie ćwiczeń!

Gotowi? A więc… ZACZYNAMY!

 

ĆWICZENIE PIERWSZE

Brzuszki! Wszyscy znamy to proste ćwiczenie, jednak czasem ciężko jest podnieść górną część ciała ze stopami przytwierdzonymi do podłogi. Dlatego dobrze, gdy nasz partner przytrzyma nasze stopy i dodatkowo zmotywuje do pełnego i prawidłowego wykonania ćwiczenia (po kilku powtórzeniach - zmiana miejsc!)

Zalecane: 10 powtórzeń


ĆWICZENIE DRUGIE

W tym ćwiczeniu łapiemy piłkę albo chociaż butelkę wody i zamiast brzuszków, gdzie podnosimy się do środka, tu skręcamy tułów i dotykamy piłką po prawej i lewej stronie podłogi obok nas. Partner trzyma nasze stopy jak w poprzednim ćwiczeniu (po kilku powtórzeniach - zmiana miejsc!)

Zalecane: 10 powtórzeń (po 5 na każdą stronę)

ĆWICZENIE TRZECIE

W tym ćwiczeniu uginamy nogi w kolanach i stajemy na palcach. Wyciągając ręce jak na zdjęciu, trzymamy się naszego partnera lub ściany. Pomaga to w równowadze, ale też zmusza do używania rąk, przez co całe nasze ciało pracuje w tej pozycji. Wytrzymujemy stojąc w ten sposób przez kilkadziesiąt sekund, a następnie odpoczywamy. Jeśli chcemy sobie ułatwić to ćwiczenie, możemy stanąć na całych stopach.

Zalecane: 45 sekund

ĆWICZENIE CZWARTE

W ostatnim ćwiczeniu siedzimy z partnerem, stykając się podeszwami butów. Dla ułatwienia całe nogi mogą leżeć na podłodze, jednak jeśli nie straszne Wam wyzwania, pozycja przedstawiona na zdjęciu angażuje więcej mięśni. W tej pozycji rzucamy delikatnie piłkę sobie nawzajem. W wersji bez partnera można odbić piłkę od ściany. Po kilku powtórzeniach - czas na odpoczynek!

Zalecane: 20 podań piłki (każdy po 10 rzutów)


REGENERACJA

Po kilku tygodniach regularnego ćwiczenia z tym programem na pewno zobaczycie różnicę, jeśli jednak chcecie przyspieszyć działanie wysiłku fizycznego, warto sięgnąć po L-karnitynę. Nie tylko przyspieszy ona spalanie tłuszczu, ale też wspomoże regenerację mięśni tuż po ćwiczeniach oraz długofalowo wspomoże ich budowę.

*Pamiętaj, że niektóre ćwiczenia mogą być nieodpowiednie dla niektórych osób. Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Autorzy artykułu nie ponoszą odpowiedzialności za urazy i kontuzje.

Produkty dla Ciebie

SPALACZ TŁUSZCZU
-67%
Cena promocyjna 79,90 zł Cena regularna 239,70 zł
Zobacz produkt