OPUNCJA: Kaktus, który zrewolucjonizował wiedzę na temat odchudzania i ocalił Tunezyjczyków przed biedą

Czy ktokolwiek mógłby przypuszczać, że zwykły kaktus może tyle zmienić? Ale właśnie tak było! Opuncja jest kaktusem, który cieszy się największą popularnością i odniósł największy komercyjny sukces. Jednak historia uprawy opuncji nie równa się z historią Hameda. 


Opuncja jest prawdziwą gwiazdą w śród kaktusów. Swoją popularność zyskała, dzięki właściwościom odchudzającym, a dla niektórych ludzi stała się przepustką do lepszego życia. Ze względu na prozdrowotne właściwości oraz niesamowite zdolności spalające tłuszcz, zapotrzebowanie na opuncje w krajach pierwszego świata stało się ogromne. Większość kaktusów tego gatunku rośnie w Meksyku i Tunezji. Jednak nie wszyscy hodowcy opuncji są takimi szczęściarzami jak Hamed – tunezyjski farmer, którego życie całkowicie się odmieniło 

Jak opuncja zmieniła życie Hameda? 

Blisko 1/4  mieszkańców Tunezji żyje na granicy ubóstwa. Wielu Tunezyjczyków nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Państwo zmaga się z niewydolnym systemem opieki zdrowotnej, do którego dostęp mają wyłącznie najbogatsi. Kolejnym problemem jest analfabetyzm – większość mieszkańców tunezyjskich wsi nie odebrała podstawowej edukacji. 

Wioska Hameda nie jest wyjątkowa. On i jego rodzina każdego dnia musieli walczyć o przetrwanie, a jego dzieci nie mogły do tej pory chodzić do szkoły. Jego żona umarła rodząc czwarte dziecko, ponieważ w wiosce nie było żadnego lekarza.  

Kiedy przed Hamedem pojawiła się okazja rozwinięcia gospodarstwa, bez namysłu z niej skorzystał. „To wydarzyło się tak szybko! Nigdy nie udałoby mi się tyle osiągnąć bez pomocy mojego syna i córek, którzy wspierali mnie przez cały czas.” 


Dzisiaj wszystkie dzieci Hameda chodzą do szkoły finansowanej z dochodów z uprawy opuncji. W wiosce jest także lekarz, ponieważ Hamed pragnął zapewnić wszystkim mieszkańcom dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej.  

Większość mieszkańców wioski pracuje na farmie Hameda przy uprawie opuncji, dzięki czemu stał się on bardzo cenioną postacią w lokalnym społeczeństwie. 

Farma nie marnuje żadnych części roślin – wykorzystuje wszystko: liście i łodygi wykorzystywane są jako pokarm dla zwierząt, natomiast owoce przetwarzane są na ekstrakt, dzięki czemu transport nie ma na nie negatywnego wpływu. 

Opuncja może także odmienić Twoje życie! 

  • Oczyści Twoje ciało ze szkodliwych substancji
  • Obniży ciśnienie krwi i poprawi jej krążenie 
  • Ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne 
  • Zmniejsza cellulit 
  • Poprawia trawienie, zapobiega zaparciom 
  • Wzmacnia kości i zęby 
  • Zmniejsza opuchliznę i reumatyzm 
  • Pomaga pozbyć się złego poalkoholowego samopoczucia

Opuncja należy do grupy tzw. „superfood”, czyli żywności posiadającej szczególne właściwości dla naszego zdrowia. Roślina ta cechuje się bardzo wysoką zawartością witaminy C, kompeksu witamin z grupy B, magnezu, potasu, wapnia, miedzi, błonnika pokarmowego i przeciwutleniaczy. 

Opuncja jest skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie, ponieważ zapobiega magazynowaniu tłuszczu w organizmie. Udowodniono także, że dzięki zawartości rozpuszczalnego błonnika znacznie zmniejsza apetyt. Spowalnia wchłanianie cukru, dzięki czemu syci na dłużej. 

 Sprawiliśmy, że opuncja stała się jeszcze silniejsza 

We współpracy z francuskimi specjalistami stworzyliśmy wyjątkową formułę, która pozwoliła jeszcze bardziej wzmocnić działanie opuncji. Kompozycja naturalnych składników wspomagających utratę wagi zawarta w WaterOut Strong zadziwiła tysiące klientów na całym świecie.  

W 2019 roku wprowadziliśmy trzecią wersję kultowego już produktu, która jest jeszcze silniejsza niż wcześniej. Wysoka zawartość najwyższej jakości składników gwarantuje kompleksowe działanie i szybkie efekty. Wymarzone ciało leży w zasięgu Twojej ręki!