Nocne napady głodu

Na pewno nieraz budziłaś się w nocy z ogromnym głodem i nieodpartą pokusą, żeby coś zjeść. Nie mogłaś zasnąć, dopóki czegoś nie zjadłaś. Takie nocne napady głodu pojawiają się na skutek stresu czy nieodpowiedniej diety w ciągu dnia. Niestety nocne podjadanie nie wpływa korzystnie na Twój organizm – sprzyja tyciu i zakłóca odpoczynek. Wkrótce może stać się nawykiem, a to jeszcze poważniejsza sprawa.

Gdyby się jednak zdarzyło, że nie obędziesz się bez przekąski w środku nocy, wybierz przynajmniej coś, co nie wpłynie niekorzystnie na Twoją wagę. Oto nasze pomysły na przekąski bez wyrzutów sumienia:

Woda

Szklanka wody (naturalnej, niegazowanej!) przed pójściem spać wypełni żołądek i da uczucie przyjemnej sytości, zabezpieczając Cię przed nocną pobudką z powodu głodu. Nawet jeśli to się zdarzy, spróbuj wypić kolejną szklankę… W ten sposób nawodnisz organizm, dostarczysz składników mineralnych i przyśpieszysz spalanie tkanki tłuszczowej. Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób? Gdy napijesz się wody, Twój organizm będzie musiał wykonać pracę, aby podnieść (i wyrównać) temperaturę ciała. W tym celu spali dodatkowe kalorie.

Herbata miętowa lub rumiankowa

Właściwości odprężające herbaty miętowej i rumiankowej są dobrze znane. Wypicie takiej herbatki ziołowej nie tylko stłumi uczucie głodu, ale także pozwoli Ci łagodnie zasnąć. Również Twój żołądek będzie Ci wdzięczny, że nie obciążysz go na noc. Mięta czy rumianek to także dobry wybór w ciągu dnia, jeśli szukasz relaksu i odprężenia.

Migdały

Oczywiście nieprażone i niesolone! Możesz zjeść ok. 20 gramów. Nie tylko zaspokoją głód, ale dostarczą witaminy E, białka, kwasów Omega-3, które zmniejszają poziom cholesterolu i usprawniają układ krążenia.

Awokado

Połowa awokado rozprawi się z atakiem głodu! Awokado doskonale syci i jest źródłem dobrych tłuszczy, które przyniosą Twojemu organizmowi mnóstwo korzyści.

Jogurt grecki

Pół kubeczka jogurtu greckiego nie tylko uspokoi burczenie w brzuchu, ale usprawni także pracę jelit ze względu na obecność bakterii probiotycznych. Do smaku możesz dodać łyżeczkę miodu (naprawdę małą) lub szczyptę cynamonu.

Hummus

Ta orientalna pasta zrobiona z cieciorki ma bardzo dobre właściwości sycące. Polecamy ją zjeść z kawałkiem selera, ogórka czy marchewki pokrojonych w paseczki. Dodatkowa porcja błonnika również korzystnie wpłynie na uczucie głodu.

Truskawki i maliny

Jeśli obudzi Cię nieodparta pokusa na deser, sięgnij po truskawki lub maliny. Te owoce zawierają mało cukru, ale jednocześnie są bardzo aromatyczne i intensywne w smaku. Truskawki i maliny dodatkowo zawierają wiele witamin i antyoksydantów, dzięki czemu wzmacniają nasz układ odpornościowy.

NightBurn STRONG

Przed snem wypij napój NightBurn STRONG. Nie tylko pożegnasz to nieprzyjemne uczucie głodu, ale też spalisz tłuszcz i obudzisz się z uczuciem lekkości. Wspomoże także układ trawienny.