Jak opanować najgorsze uzależnienie na świecie – uzależnienie od cukru?

Może kogoś ta wiadomość zaskoczy, choć temat nowy nie jest: uzależnienie od cukru jest jednym z najcięższych nałogów. W trakcie ewolucji ludzie przyzwyczaili się do delektowania słodkim smakiem, nasze mózgi oszalały wręcz na jego punkcie, a nasze komórki tłuszczowe zostały tak zaprogramowane, aby jak najszybciej zamieniły cukier w zapasy energii. Problem polega na tym, że nigdy wcześniej dostępność cukru nie była tak ogromna, jak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

W naszych genach mamy zakodowane, że jeśli trafia nam się coś słodkiego, musimy to zjeść. Glukoza jest najważniejszym paliwem komórek. Kiedyś jednak na żywność trzeba było zapolować lub ciężko zapracować. W obecnych warunkach mamy wręcz nadmiar i zbyt łatwy dostęp do obfitych ilości żywności przemysłowej, pełnej cukru i przetworzonych tłuszczów.

Dlaczego jesteśmy źle przystosowani do zachodniej diety "śmieciowej"?

Ponieważ nasz rozwój odbywał się w zupełnie innych okolicznościach. Obecnie mamy dostęp do szerokiej gamy produktów, którym bardzo trudno się oprzeć.

Jakie zatem były okoliczności, w których się rozwijaliśmy i dlaczego nasza zachodnia dieta typu fast food jest szkodliwa?

PRZYSTOSOWANIE DO ŻYWNOŚCI Z BŁONNIKIEM

Kiedyś cukry proste (biały cukier, cukierki, biały chleb, biały makaron, produkty z białej mąki), które nasz organizm zużywa bardzo szybko, nie były dostępne. Większość cukru była związana z błonnikiem, który w dzisiejszych czasach  usunięto podczas procesu produkcji (przetwarzania). Błonnik powoduje, że  cukier stopniowo uwalniany jest do krwi, dzięki czemu nie czujemy potrzeby jedzenia więcej.

PRZYSTOSOWANIE DO MAŁYCH ILOŚCI JEDZENIA

Jak wspomnieliśmy, jedzenie nie było łatwo dostępne. Aby znaleźć jadalne owoce i rośliny, musieliśmy pokonywać kilka kilometrów dziennie. Zużywaliśmy także dużo energii na polowanie.

PRZYSTOSOWANIE DO ROBIENIA ZAPASÓW W FORMIE TŁUSZCZU

Głód był powszechnym zjawiskiem. Dlatego aby przetrwać, ciało wytwarzało zapasy tłuszczu z nadmiaru kalorii w diecie.

PRZYSTOSOWANIE DO UWIELBIENIA CUKRU

Poprzez ewolucję nauczyliśmy się również uwielbiać smak słodki, ponieważ słodycz przekazała nam dwie ważne korzyści z jedzenia: słodkie jedzenie nie jest toksyczne i jest bardzo kaloryczne. Słodkie jedzenie oznaczało więcej pokarmu niezbędnego do przeżycia, a także więcej energii na polowanie i zbieranie.

Współczesna dieta „zachodnia” zaprogramowana jest na otyłość

Wszyscy zgadzamy się, że fast food jest kuszący, zawsze nam smakuje i ma uwodzicielską teksturę: pomyśl tylko o puszystym białym pieczywie, pachnących pączkach, chrupiących herbatnikach, białym makaronie z Twoim ulubionym sosem ... To jedzenie zawiera w sobie mnóstwo cukru, mimo że nie zawsze wydaje się to być oczywiste. Niestety nasz organizm nie potrafi ominąć dziesiątków tysięcy lat ewolucyjnego dostosowania do zupełnie innej diety.

Z powodu takiej diety stajemy się otyli, mamy problemy sercowo-naczyniowe i wiele innych chorób, takich jak problemy ze stawami, utrata gęstości kości, cukrzyca typu II, depresja i inne.

Jak możemy uwolnić się od uzależnienia od cukru i schudnąć?

Błędne koło musi zostać przerwane: im więcej jemy cukru, tym więcej go pragniemy. Dzieje się tak, ponieważ kiedy spożywamy cukier, jego poziom we krwi gwałtownie wzrasta, nasz organizm szybko transportuje go do komórek i zapasów tłuszczu, a następnie - szybko spada. Spadek cukru we krwi powoduje odczuwanie zmęczenia oraz głodu. I znowu chcemy czegoś, o czym wiemy, że działa natychmiast: słodkiego i tłustego jedzenia.

Konieczne jest zatem, aby powrócić do jedzenia tego, do czego jesteśmy przystosowani - błonnika, który spowalnia przenikanie cukru do krwi i zmniejsza uczucie głodu, a także do aktywnych składników odżywczych, które przedłużają uczucie sytości i zwiększają konsumpcję zapasów tłuszczu.

Pakiet dla wąskiej talii

W Sensilab słuchamy potrzeb ciała, dlatego mamy dla Was nie jeden, a dwa produkty przeciwdziałające skokom i wpływowi cukru: smaczny aktywny napój WateOut i kapsułki AdipoSlim, które zwiększają spalanie tłuszczu i redukują tłuszcz w jamie brzusznej aż o 50% (co udowodniono klinicznie). Produkty z gwarantowanymi wynikami: większe spalanie tłuszczu i utrata nagromadzonej wody oraz redukcja wzdęć.


Produkty dla Ciebie

SZYBKIE REZULTATY
-57%
Cena promocyjna 119,00 zł Cena regularna 279,90 zł
Zobacz produkt