Jak hormony wpływają na Twoją sylwetkę?

Czy wiesz, że istnieje związek między kształtem Twojego ciała a funkcjonowaniem niektórych hormonów?

Badania ujawniły ścisły związek między funkcjonowaniem różnych gruczołów w organizmie a naszym kształtem ciała (poprzez sposób dystrybucji tłuszczu).

Jeśli nasze hormony nie działają prawidłowo, utrzymanie zdrowej wagi jest prawie niemożliwe.

 Jak hormony wpływają na utratę wagi?

Hormony są produkowane i uwalniane do krwi przez różne gruczoły, a następnie transportowane w celu wykonywania różnych funkcji. Tych funkcji jest naprawdę dużo, zbyt wiele, aby teraz je tutaj wymieniać. Przyjmując zbyt dużą ilość cukru, stosując  dietę niskokaloryczną, narażając się na nadmierny stres czy toksyczne chemikalia – możemy zaburzyć funkcjonowanie układu hormonalnego.

 

Istnieją 3 typy metaboliczne ludzi według  aktywności systemu hormonalnego.

Typ adrenalinowy

Nadnercza znajdują się nad nerkami i odgrywają bardzo ważną rolę w ochronie organizmu przed destrukcyjnym działaniem chronicznego stresu.

Kortyzol  - hormon stresu - może siać spustoszenie w naszych ciałach, jeśli nie jest kontrolowany. Jego wysoki poziom utrudnia utratę wagi np. poprzez zwiększenie retencji wody - dzieje się to, jak na ironię, jeśli stosujesz restrykcyjną dietę, ograniczając przyjmowanie kalorii.

Objawy typu adrenalinowego:

 • Chroniczne zmęczenie, wyczerpanie po minimalnym wysiłku
 • Akumulacja tłuszczu w części środkowej ciała (talia, brzuch)
 • Retencja płynów
 • Pragnienie słonych potraw
 • Problemy trawienne, artretyzm, ciężki zespół napięcia przedmiesiączkowego

 Cechy fizyczne to: szerokie ramiona, mocne nogi, zwiększony obwód pasa. Najtrudniejszym obaszarem do wyszczuplenia jest obszar wokół brzucha. 

Zalecenia

Jedzenie, do którego Cię ciągnie, jeśli jesteś typem adrenalinowym, jest głównie słone i tłuste. Te pokarmy stymulują nadnercza. Jeśli spożywasz ich za dużo w swojej diecie, może to prowadzić do nadmiernej stymulacji nadnerczy, a w konsekwencji do przybierania na wadze.

Zalecamy spożywanie dużej ilości owoców, produktów pełnoziarnistych oraz niskotłuszczowego nabiału. Podczas ćwiczeń zalecamy zwrócenie szczególnej uwagi na nogi i brzuch.

SlimJOY poleca WaterOut EXTREME:

WaterOut EXTREME przyniesie ulgę w problemach związanych z zatrzymaniem wody w organizmie. Spowoduje zmniejszenie obrzęków twarzy, ale co najważniejsze, zmniejszy rozdęty żołądek, obwód talii, nogi i ramion. W ramach dodatkowych korzyści wypłucze toksyny z organizmu i zoptymalizuje działanie układu limfatycznego.


Typ tarczycowy

Tarczyca produkuje hormony odpowiedzialne za metabolizm komórkowy. Hormony te są odpowiedzialne za spalanie tłuszczu, utratę wagi, zdolności poznawcze, funkcje jelitowe, wchłanianie składników odżywczych i eliminację odpadów z organizmu.

Niedoczynność tarczycy może prowadzić do problemów takich jak przyrost masy ciała, problemy ze skórą, depresja i brak energii.

Objawy typu tarczycowego:

 • Stopniowy i stały przyrost wagi
 •  Zmęczenie, apatia
 • Bezsenność i trudności z zasypianiem
 • Nietolerancja na zimno, wysoki poziom cholesterolu i ból stawów
 •  Problemy z wypadaniem włosów, suchość skóry

 


Zalecenia

Osoby typu tarczycowe odczułyby poprawę po wyeliminowaniu z diety cukru, białej mąki, białego chleba i białego ryżu. Polecane są jaja, warzywa, kurczak, ryby i chude mięso. Unikanie kofeiny jest również dobrym pomysłem.

Ćwiczenia powinny koncentrować się na aerobiku i treningu siłowym. 

 

SlimJOY poleca AdipoSlim EXTREME:

Wszystkie 4 główne składniki aktywne w AdipoSlim EXTREME mogą aktywować brunatną tkankę tłuszczową – tę, która jest odpowiedzialna za termogenezę (spalanie tłuszczu przy produkcji ciepła). W ten sposób zamienia ciało w spalającą tłuszcz maszynę, którą było, kiedy byliśmy młodsi!

Typ gynoidalny

Osoby typu gynoidalnego mają charakterystyczny kształt ciała, z wyraźnie zaznaczonymi biodrami i udami.

Ten typ związany jest z funkcjonowaniem jajników. Jajniki to żeńskie gruczoły rozrodcze, zlokalizowane po każdej stronie macicy. Wytwarzają estrogeny i progesteron, hormony odpowiedzialne za rozwój narządów płciowych i drugorzędne cechy płciowe, w tym rozmieszczenie tłuszczu w ciele.

Każda dysfunkcja spowodowana zwiększoną produkcją estrogenu powoduje nadmiar tłuszczu.

Objawy typu gynoidalnego:

 • Ostry zespół napięcia przedmiesiączkowego
 • Nagromadzenie tłuszczu, szczególnie w udach
 • Torbiele jajników, bezpłodność
 • Trądzik, wahania nastroju
 • Zmęczenie, problemy z plecami i kolanami
 • Brak libido
 • Nieprawidłowe krwawienie miesiączkowe

 

Zalecenia

 

Unikaj jedzenia smażonych i pikantnych potraw, tłuszczów, produktów mlecznych, cukru i wieprzowiny. Zaleca się jednak spożywać dużo białka, ponieważ pomaga budować masę mięśniową. Chodź na długie spacery, biegaj, tańcz lub uprawiaj gimnastykę.

SlimJOY poleca FatBurn EXTREME:

FatBurn Extreme przyśpiesza metabolizm  - za każdym razem, gdy jesteś aktywna fizycznie, spalasz więcej tłuszczu. Co więcej spalanie tłuszczu trwa nawet po zakończeniu aktywności. FatBurn Extreme możesz brać przed ciężkim dniem lub krótkim treningiem i czerpać te same korzyści, co z długiej sesji.

Produkty dla Ciebie

ELIMINUJE NADMIAR WODY
-54%
Cena promocyjna 39,00 zł Cena regularna 84,90 zł
Zobacz produkt