Czy kochasz siebie na tyle, aby utrata wagi była możliwa?

Często główny powód problemów z wagą nie ma nic wspólnego z głodem. Sprawdź, czy jesteś jedną z jego ofiar.

Czy to brzmi znajomo?

Wszystko jest w porządku.

Trzymasz się diety już od kilku dni, a dzisiaj może poćwiczysz albo pójdziesz na spacer.

Zastanawiasz się, co chcesz zrobić na obiad i jak sprawić, żeby było to zdrowe danie. W którymś momencie pomiędzy tym a powrotem do domu coś Cię irytuje…

Nadal czujesz się dobrze, pojawia się tylko ochota na „coś dobrego”…

Nagle frytki brzmią cudownie!

Możesz zatrzymać się po drodze do domu i kupić frytki, a może i burgera…

Głód staje się prawdziwy i prawie czujesz, że Twój żołądek zaczyna warczeć. Może jesteś nawet bardziej głodny niż myślałeś. Może POTRZEBUJESZ tego burgera i frytek.

To zaczyna być prawdziwy głód, prawda?

Prawda?

Nie, to często nie jest głód

Badania pokazują, że wiele osób z problemami z wagą je z powodów psychologicznych, które nie mają nic wspólnego z głodem.

Odczuwamy prawdziwy głód wtedy, kiedy żołądek jest pusty i wysyła do mózgu sygnał, że organizm potrzebuje pożywienia.

Oznaki prawdziwego głodu:

 • Burczenie w brzuchu,
 • Uczucie głodu narasta,
 • Moglibyśmy zjeść wszystko (nie mamy tylko ochoty na konkretne potrawy),
 • Wypicie szklanki wody lub zjedzenie jabłka nie pomaga na długo.

Jednak zwodnicze fałszywe uczucie głodu może się zdarzyć z wielu powodów.

Częste emocjonalne przyczyny:

- nuda,
- lęk, stres,
- poczucie osamotnienia.

Typowe wyzwalacze, które nadal nie są głodem:

- wyczerpanie psychiczne,
- niewyspanie.

Dlaczego masz na to ochotę?

W sytuacjach, gdy prawdziwy głód nie jest przyczyną apetytu, często mamy ochotę na najgorsze przy odchudzaniu jedzenie. I jest ku temu dobry powód:

Jedzenie wpływa na nasz nastrój, a określone makroskładniki lub smaki mogą znacząco wpłynąć na receptory przyjemności w naszym mózgu.

Fast foody lub żywność z dużą ilością kalorii, bogata w tłuszcze i węglowodany, cukier i sól, jest tym, na co mamy ochotę, ponieważ te dania są sycące i relaksujące dla mózgu.

Babeczki mogą sprawić, że poczujemy się lepiej – tak samo, jak przytulenie. Problem w tym, że czasami po prostu potrzebujemy przytulenia.

Daj sobie dużo miłości, aby skutecznie tracić wagę

Teraz, gdy wiesz, że Twój mózg po prostu chce się uwolnić, możesz znaleźć satysfakcję i relaks bez uzależniającej stymulacji fast foodów.

Zacznij od eksperymentowania i sprawdź, jak możesz znaleźć relaks, kiedy uderza głód emocjonalny:

 1. Wsłuchaj się w siebie. Co mogło spowodować to, jak się teraz czujesz?
 2. 2.       Daj sobie czas. Odczekaj 5-10 minut i wypij szklankę wody. Możesz przecież zjeść później.
 3. 3.       Fizyczny relaks wzmacnia psychiczne odprężenie. Idź na spacer albo zrób to: wykonaj bieg w miejscu przez 30 sekund i następnie połóż się na podłodze. Napnij wszystkie mięśnie w ciele, przytrzymaj przez 3 sekundy i rozluźnij wszystko. Powtórz 5 razy (to dziwny, ale bardzo skuteczny sposób na rozluźnienie mięśni).
 4. 4.       Pozwól się sobie zatrzymać. Jeśli jesteś już w połowie pizzy i zdajesz sobie sprawę  z tego, że tak naprawdę jej nie potrzebujesz, pozwól sobie na przerwanie. Nie jest za późno. Nadal ma znaczenie, co robisz.
 5. 5.       Nie bądź bezlitosny. Bez względu na to, ile zjesz, nigdy się za to nie obwiniaj i nie karz. Nie ćwicz tego toku myśli, bo on będzie wracał!

Dalej: skoncentruj się na swoim dobrym samopoczuciu

 1. 1.       Wysypiaj się. Kiedy nie śpimy wystarczająco, mamy zwiększony apetyt i jemy więcej bardziej kalorycznego jedzenia. Kilka badań wykazało, że niewystarczająca ilość snu prowadzi do przyrostu masy ciała.
 2. 2.       Jedz prawdziwe, nieprzetworzone jedzenie każdego dnia. Nie musisz trzymać się restrykcyjnej diety, ale POTRZEBUJESZ 25 g błonnika dziennie z fasoli, roślin strączkowych, owoców i warzyw, zdrowych tłuszczów z nasion, orzechów i tłustych ryb oraz wystarczającej ilości chudego białka ze źródeł roślinnych i/lub zwierzęcych.
 3. 3.       Ruszaj się. Liczy się każda aktywność: spacery, sprzątanie, ćwiczenia przed telewizorem, zabawa z psem… Nie ma znaczenia, co robisz, po prostu bądź aktywny przez co najmniej 30 minut dziennie.
 4. 4.       Złap 15 minut słońca. Nie potrzebujemy go dużo, ale potrzebujemy go każdego dnia. Ekspozycja na słońce jest ważna dla naszej produkcji witaminy D.

Po trzecie: wyłącz pretensje do siebie

Wspaniałą rzeczą w ludzkim mózgu jest to, że działa jak mięsień i można go trenować.

Połączenia w naszym mózgu są jak drogi. Niektóre są często używane i wyglądają jak autostrady. Inne są używane rzadko i wyglądają jak leśne szlaki. Możesz jednak zmienić ruch!

Konsekwentne zmiany w sposobie myślenia (punktu widzenia), powtarzane wystarczająco dużo raz, wzmocnią dane połączenie w mózgu i automatycznie sprawią, że będzie bardziej powszechne.

Co chcesz słyszeć każdego dnia?

Czy mówisz sobie te rzeczy?

Pisanie dziennika to jeden z najlepszych sposobów na słuchanie siebie, a dziennik wdzięczności to świetny sposób na ćwiczenie miłości do siebie.

Po czwarte: zrzuć kilka kilogramów i zyskaj motywację

Kiedy próbujesz schudnąć, nawet niewielka utrata kilogramów jest bardzo satysfakcjonująca i motywująca. To naturalna kontynuacja dbania o swoje dobre samopoczucie.

Spalacze tłuszczu mogą być świetną pomocą dla tych, którzy utknęli w procesie odchudzania i zatrzymali się na większej wadze przez dłuższy czas.

FatBurner Shots 2000 przyspiesza metabolizm, przyspiesza spalanie tłuszczu i zmniejsza apetyt.

Takie szoty działają nawet bez ćwiczeń, ale są naprawdę niesamowite, jeśli stosujesz je przed jakąkolwiek aktywnością fizyczną – to może być także spacer!

- dodają energii,
- czynią aktywność fizyczną łatwiejszą i przyjemniejszą,
- zwiększają spalanie tłuszczu szybko i na długi czas.

Jeśli szukasz potwierdzonego naukowo, wysokiej jakości rozwiązania i naturalnych składników, to właśnie to.

FatBurner Shots 2000 to produkt bez GMO, wegański i nie zawierający glutenu oraz laktozy.

Produkty dla Ciebie

SPALACZ TŁUSZCZU
-30%
Cena promocyjna 69,90 zł Cena regularna 99,90 zł
Zobacz produkt