Przedstawiamy 9 sposobów na pozbycie się uczucia ciężkości

Nadmiar wody w organizmie często powoduje opuchnięcie i uczucie ciężkości. Ten problem dotyczy wielu z nas i sprawia, że nie czujemy się dobrze w swoim ciele.

Na szczęście istnieją proste triki na pozbycie się tego dyskomfortu.

1. Świeże warzywa i owoce

Spożywanie świeżych i bogatych w antyoksydanty owoców oraz warzyw pomaga w pozbyciu się nadmiaru płynów. Proste, tanie i wygodne rozwiązanie! Świeże produkt powinny stanowić podstawę naszej codziennej diety – dla zdrowia i urody.

2. Jeden banan dziennie

Potas pomaga uporać się z wzdęciami, dlatego też: jeden banan na dzień, a wzdęcia odejdą w cień. Jeśli nie lubisz bananów (naprawdę?), szukaj innych produktów bogatych w potas, jak pomidory, grzyby, szpinak, ryby – jak łosoś czy sola.

3. Pokrzywa

Jedząc pokrzywę, możesz uniknąć wielu problemów zdrowotnych. Pokrzywa między innymi pomoże Ci pozbyć się nadmiaru wody z Twojego ciała. Pij ją w postaci ciepłej herbatki, albo odstaw napar do lodówki, dodaj odrobinę cytryny i ciesz się chłodnym napojem.

4. Uważaj na sód

Podczas przetwarzania produktów spożywczych, do jedzenia może być dodane nawet 75% sodu, w postaci dodatków spożywczych lub soli. Ogranicz ilość soli, której używasz podczas gotowania i spróbuj zastąpić ją przyprawami, a gdy wybierasz gotowe dania szukaj tych z mniejszą zawartością soli.

5. Pietruszka, pietruszka, i jeszcze raz pietruszka

Jedz zieloną pietruszkę! Pietruszka jest naturalnym diuretykiem, który oczyści Twoje ciało i uwolni je od toksyn. Wiedziałaś, że naturalnie odświeży też Twój oddech?

6. Wapń i magnez

Naukowcy udowodnili, że 1200 mg wapnia dziennie pomaga odprowadzić nadmiar wody, a także łagodzi dolegliwości menstruacyjne. W pozbyciu się wody pomoże też magnez, którego zalecana dzienna dawka wynosi 400 mg.

7. Ogranicz kofeinę i alkohol

Zbyt duża ilość alkoholu lub kofeiny odwodni Twoje ciało i pogorszy problemy z retencją wody. Postaraj się ograniczyć ich spożywanie.

8. Nogi do góry i relaks

Zamiast leżeć płasko, podłóż pod stopy poduszkę lub dwie i usprawnij w ten sposób krążenie. Weź parę głębokich oddechów i poświęć sobie kilka minut.

9. Przyspiesz układ limfatyczny

Rano przygotuj pyszny malinowy napój WaterOut z mocą STRONG. Może i jest on delikatny w smaku, ale jego moc nie ma sobie równych. Napój ten zresetuje Twój układ limfatyczny, przez co przyspieszy wydalanie wody i toksyn z organizmu, odciąży wątrobę i usprawni trawienie. W pierwszym etapie działania WaterOut przyspiesza układ limfatyczny i eliminuje nadmiar wody i toksyny z ciała, przez co efekt jest widoczny natychmiast. W drugim etapie odciąża wątrobę, umożliwiając organizmowi bezproblemowe spalanie tłuszczu.