10 powodów, dlaczego nie możesz schudnąć

Oto pytanie stulecia: dlaczego mimo wszystkich wysiłków nie tracę na wadze? Oto możliwa lista winowajców.

1. Może jesz więcej niż myślisz

Czasami zdarza się, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, ile jesz. Nawet, jeśli odżywiasz się zdrowo, jeśli spożywasz dużo więcej kalorii, niż zużywasz w ciągu dnia, bardzo trudno będzie Ci schudnąć.

Aby dowiedzieć się, czy jest tak w Twoim przypadku, skorzystaj z jednej z naszych aplikacji mobilnych do śledzenia tego, co jesz. Dowiedz się więcej tutaj (aplikacja jest dostępna w języku angielskim!).

2. Może nie jesz wystarczającej ilości białka

Białka są bardzo ważne, jeśli chodzi o utratę wagi. Przede wszystkim dlatego, że karmią mięśnie (które im bardziej urosną, tym więcej kalorii zużywają), a poza tym pomagają regulować apetyt.

Jeśli masz problemy z regulowaniem apetytu i budowaniem masy mięśniowej, spróbuj włączyć do swojej diety więcej białka.

3. Może nie trenujesz wystarczająco

Trenując, budujesz masę mięśniową i jednocześnie spalasz tłuszcz.

Jeśli masz problemy z budowaniem i treningiem mięśni, odwiedź naszą wirtualną siłownię i weź L-karnitynę Pure 1000, aby podczas treningu uzyskać jeszcze szybsze i lepsze rezultaty.

4. Może nie śpisz wystarczająco dużo

Badania pokazują, że słaby sen jest jednym z głównych czynników ryzyka otyłości. Osoby dorosłe i dzieci pozbawione odpowiedniego snu mają odpowiednie 55% i 89% większe ryzyko otyłości.

Aby poprawić jakość snu i spalić więcej tłuszczu w nocy, wypróbuj NightBurn EXTREME.

5. Może nie pijesz wystarczająco dużo płynów

Badania wykazały, że woda pitna zwiększa ilość spalanych kalorii o 24-30% w ciągu 1,5 godziny. Picie płynów pomaga również zmniejszyć apetyt i zredukować ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia.

Jeśli picie dużej ilości wody w ciągu dnia sprawia Ci trudność, wypróbuj WaterOut EXTREME.

6. Może za bardzo się stresujesz

Kortyzol, hormon stresu, bezpośrednio wpływa na magazynowanie tłuszczu. Badani z University College London wykazało, że osoby z wysokim poziomem kortyzolu są zwykle cięższe i mają wyższy wskaźnik BMI.

Jeśli masz problemy z relaksacją, wypij filiżankę pysznej herbaty Sleep&Slim TEA, która jednocześnie pomoże Ci osiągnąć zdrowy i regenerujący sen oraz zmniejszyć łaknienie jedzenia.

7. Może pijesz za dużo kalorii

Drastycznie zmniejsz spożycie kalorii poprzez wyeliminowanie słodkich napojów z diety.

Problem ze słodkimi napojami, podobnie jak w przypadku wszystkich słodkich pokarmów polega na tym, że stymulują one wydzielanie wyższych ilości dopaminy. Pijąc cukier, czujesz się lepiej, a kiedy przestajesz czuć się lepiej znowu sięgasz po cukier! Tak powstaje błędne koło. Badania wykazały nawet, że cukier ma wyższy współczynnik uzależnienia niż kokaina.

8. Może Twój metabolizm jest zbyt wolny

Im szybszy metabolizm, tym więcej kalorii spalisz i tym łatwiej będzie Ci schudnąć. Szybki metabolizm może dać również więcej energii i witalności.

9. Może chwilowo utknąłeś

Jeśli utkniesz w martwym punkcie oznacza to, że prawdopodobnie coś trzeba będzie zmienić. Powyższe wskazówki mogą Ci pomóc: spróbuj zmniejszyć stres, regularnie ćwiczyć mięśnie, jeśli jeszcze tego nie robisz, jeść więcej białka i spróbować przyspieszyć metabolizm, zrezygnować ze słodkich napojów i dbać o spokojny, długi sen.

Ale cokolwiek robisz: nie poddawaj się!

10. Może po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość

Proces odchudzania u każdej osoby przebiega inaczej. Dla niektórych będzie to szybsze, a dla innych wolniejsze. Ale utrzymując prawidłowe nawyki, przestrzegając zbilansowanej diety, dbając o codzienną dawkę ruchu i wspomagając się produktami, które najlepiej Ci służą, na pewno schudniesz tak skutecznie, jak to możliwe!

Aby przyspieszyć efekty swoich wysiłków, postępuj zgodnie z kompletnym programem odchudzającym SlimJOY.

*** Źródła:

- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2398753/

- https://www.healthline.com/nutrition/drinking-water-helps-with-weight-loss#section1

- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14671205/

- https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17519319/

Produkty dla Ciebie

SPALACZ TŁUSZCZU
-50%
Cena promocyjna 89,90 zł Cena regularna 179,80 zł
Zobacz produkt